Zdravá výživa

O tom, co představuje zdravou výživu na internetu koluje spousta polopravd a protichůdných informací.

Udělám vám pořádek v tom, co je skutečně prospěšné a co škodí.

Kvalitu potravin zdravé výživy hodnotím především podle její bio-elektromagnetické energie, kterou mají zdravé potraviny vysokou a nezdravé jídlo jí má naopak velmi nízkou.

 

Hodnoty bio-elektomagnetické energie potravin:

Zde nehodnotím jen podle obecných doporučení klasického výživového poradenství, jež jsem úspěšně absolvovala.

Mé hodnocení vychází podle skutečného množství kvalitní bio-elektromagnetické energie jednotlivých potravin. Toto množství má přímý vliv na zdraví lidí. Také z mých mnohaletých zkušeností s prací s klienty a s léčitelstvím.

Pokud tedy uvádím, že tělo člověka potřebuje mít vysokou energii čchi, aby jednotlivé orgány zářily jejím dostatkem, je třeba takovou energii přijímat i ve stravě.

A vyhnout se nebo omezit potraviny, které tuto vnitřní bio-elektromagnetickou vodivost mají nízkou a tak jim z mého pohledu životodárná energie chybí.

Následky jejího nedostatku se vždy dříve nebo později projeví formou akutních a systémových zánětů, nemocí i zvýšeným výskytem zejména virů a parazitů v těle.

Podle čeho poznám, co je a není zdravé?

  • Výsledky dlouhodobě sleduji na klientech i na biorezonanci. Nikdy se nespletete v konzumaci obrovského množství syrového ovoce a syrové zeleniny.

  • Samozřejmě, že byste si měli dát pozor na geneticky modifikované potraviny, protože jejich energie je pro člověka opravdu velmi škodlivá a často se to opomíjí!!

  • Mléčné výrobky negativně ovlivňují vstřebávání vápníku, zahleňují dutiny a velmi často jsou i původci autoimunitní poruchy štítné žlázy. Mezi potraviny zdravé stravy bych je tedy nezařadila.

  • Energie vepřového a hovězího masa je příliš nízká, navíc toto maso je plné živočišných tuků, které jsou zdraví prokazatelně škodlivé a dokazují to i klasické vědecké výzkumy.

 

Nejčastější mýty o zdravé výživě:

 

  • Mezi největší mýty zdravé výživy patří rozhodně sója. Ta je vychvalovaná, ale přitom její účinek je vždy negativní.

  • Brzdí v těle tolik potřebné trávicí enzymy, které jsou velmi prospěšné pro posílení imunity.

  • Lidé jsou přesvědčení, že ovoce má v sobě moc cukru a tak omezují jeho spotřebu. Mozek a svaly potřebují pro správné fungování glukózu.

  • Tělo si umí glukózu získat i jinak, ale vždy má nižší energii čchi-kung, než glukóza a fruktóza z čerstvého ovoce.

  • Některé procesy získávání glukózy vedou dokonce až ke ketóze a ta je velmi nepříznivá a pomáhá rozvoji rakovinotvorných procesů v těle a celkovému snížení životodárné energie.


Přehled potravin pro zdravou výživu podle pH:

Čím více je potravina zásadovorná, tím více dokáže regenerovat tkáně a v těle dokáže potkačit skrytý, neviditelný systémový zánět.

Systémové záněty probíhají tak, že o nich lidé nevědí, ale uvnitř těla dochází k poškození tkání. Takové tkáně jsou pak náchylné k množení vrů, bakterií, plísní a parazitů.

 

Čím jsou z hlediska zdravé výživy prospěšné zásadotvorné potraviny:

  • Na tkáně uvnitř těla působí protizánětlivě.
     
  • Jednoduše řečeno: tkáně zevnitř přirozeně čistí.

Čím jsou z hledisky zdravé výživy škodlivé kyselinotvorné potraviny:

  • Mají tendenci vytvářet nežádoucí shluky. 

  • Leptají tkáně. 

  • Poškozují tkáně, tím vytvářejí místa, kde se následně množí paraziti a další mikroorganismy, jako viry, bakterie a plísně.

Seznam potravin zdravé výživy dostanete na konzultaci:

Součástí konzultace je tabulka vhodných potravin, které v těle podpoří samouzdravovací procesy.

Nebojte se zeptat na své oblébené potraviny, naučím vás si vybrat co nejvíc prospěšných potravin.

Nic úplně nezakazuji, vždy jde i o rovnováhu mezi prospěšnými a škodlivými potravinami a také o celkový přístup k životu.